AktywnyTurysta.pl

Sklep Turystyczny Dla Aktywnych

AktywnyTurysta.pl to sklep, który oferuje specjalistyczną odzież i obuwie dla wszystkich osób uwielbiających aktywność na świeżym powietrzu. Sklep posiada w swojej ofercie takie marki, jak Regatta, Campus, CMP, Trespass czy Bergson.

Branża turystyczna jest wymagającym segmentem e-Commerce, w którym konkurencja mocno walczy o klienta. Sklepy muszą zabiegać o zaufanie i uwagę kupujących nie tylko samą ceną produktu, ale także dbałością o odpowiednie dostosowanie witryny do aktualnych trendów zakupowych.

CEL GŁÓWNY:

ZWIĘKSZENIE SPRZEDAŻY ONLINE

ZAKRES DZIAŁAŃ:

Aktualizacja analityki, Konsultacje dotyczące efektywności strony, Zaplanowanie i wdrożenie kampanii Google Ads oraz Facebook Ads, Działania SEO onsite i offsite.

KANAŁY:

Kanał reklamowy

Google Ads

Kanał reklamowy

Facebook Ads

Kanał reklamowy

Instagram Ads

EFEKTY:

299%

+299% wzrost przychodów w pierwszych 3 miesiącach współpracy

224%

+244% liczby transakcji w pierwszych 3 miesiącach współpracy

104%

+104% wzrost przychodów w porównaniu roku 2020 do roku 2019

553%

553% – Średni ROAS w 2020

Nasze zadanie:

Współpracę z AktywnyTurysta.pl rozpoczęliśmy we wrześniu 2019 r. Głównym celem działań LUPIGO było zaplanowanie i wdrożenie zintegrowanej kampanii online, która nie tylko zwiększy ruch w witrynie, ale przede wszystkim wpłynie na systematyczny wzrost sprzedaży i pomoże wyraźniej zaznaczyć obecność sklepu w tym sektorze e-Commerce. W związku z tym, planowane działania miały charakter długofalowego rozwoju PPC w nowej strategii sklepu.

Początek – pierwsze efekty:

Klient prowadził już wcześniej kampanie Google Ads, więc naszą pracę rozpoczęliśmy od audytu konta reklamowego i aktualizacji jego struktury. W celu odpowiedniego mierzenia efektów kampanii, zaktualizowaliśmy również analitykę sklepu oraz dane dynamiczne dla systemów remarketingowych. 

Zanim przystąpiliśmy do kampanii, skupiliśmy się nad konsultacjami dotyczącymi optymalizacji sklepu. Po przeprowadzeniu audytu, wskazaliśmy szereg elementów, które wymagały jak najszybszej poprawy – m.in. szybkość ładowania, wygląd w wersji mobilnej, widoczność karty produktów, filtrowanie kategorii i ich nazewnictwo oraz inne elementy, które są kluczowe dla odwiedzającego użytkownika.

Nazwa marki zobowiązuje, więc aby dotrzymać kroku Aktywnemu Turyście, już od początku współpracy zakasaliśmy rękawy, a Klienta poprosiliśmy o zapięcie pasów! Na efekty nie trzeba było długo czekać –  po pierwszym miesiącu działań uzyskaliśmy:

 • Przychody w obrębie Google Ads wyższe o 438% przy wzroście budżetu o 122%
 • Wzrost całkowitych przychodów sklepu o 56%

A to dopiero początek, ponieważ byliśmy jeszcze w trakcie wdrożenia remarketingu dynamicznego oraz przed pełnym rozwinięciem kampanii produktowych PLA. Tym samym, po pełniejszej optymalizacji kampanii, wprowadzeniu odpowiedniej struktury i połączeniu danych sklepu z systemem Google, w pierwszych 3 miesiącach działań wygenerowaliśmy 961% wzrost przychodów bezpośrednio z kampanii Google Ads przy jednocześnie 300% wyższym budżecie reklamowym. 

Cały sklep odnotował natomiast w 3 miesiące 299% wzrost przychodów i 37% poprawę współczynnika konwersji.

Rozwój działań:

Oprócz zaprojektowania i wdrożenia kampanii tekstowej w wyszukiwarce oraz reklam produktowych, które stanowiły odpowiedź na zapytania użytkowników w obrębie wyszukiwarki, uruchomiliśmy również działania, które pozwoliły Aktywnemu Turyście dotrzeć do nowych odbiorców, zwiększać rozpoznawalność sklepu oraz generować wartościowy ruch w witrynie. 

Przekazy reklamowe kierowaliśmy przede wszystkim do: użytkowników zainteresowanych podróżami, do fanów aktywności na świeżym powietrzu, osób zainteresowanych zakupem odzieży sportowej. 

Wykorzystaliśmy także wiele zaawansowanych funkcjonalności systemów reklamowych, posługując się strategiami:

 • Remarketingową,
 • Lookalike,
 • Affinity targeting,
 • Kierowania reklam z wykorzystaniem bazy adresów e-mail.

W celu rozszerzenia zasięgu działań prowadzonych dla sklepu i dotarcia do nowych odbiorców oraz osób, które już wcześniej odwiedziły Aktywnego Turystę, przygotowaliśmy również plan działań w obrębie serwisów Facebook i Instagram. Zakładał on przede wszystkim wdrożenie remarketingu dynamicznego. Ten bazując na pliku produktowym był w stanie proponować przeglądane oraz podobne produkty osobom, które odwiedziły sklep, ale nie dokonały zakupu. 

Mając na uwadze również angażujące wpisy publikowane na Facebookowym profilu sklepu, wsparliśmy je działaniami obejmującymi płatne promocje postów.

Połączenie kampanii mającej na celu dotarcie do nowych odbiorców z działaniami remarketingowymi, pozwoliło na dodanie kolejnego kanału, za pomocą którego Aktywny Turysta komunikował się z odbiorcami. Ruch z Facebook był przez nas oczywiście odpowiednio tagowany, co nie tylko pozwoliło na analizę efektów prowadzonych działań, ale także na wykorzystanie tych danych w kanale Google Ads. 

Tym samym od połowy 2020 r. aktywne kampanie w obrębie Facebook i Instagram odnotowywały coraz większy udział w generowanych w sklepie przychodach. 

 • W 2020 r. działania Facebook przyniosły 480% wzrost przychodów względem 2019 roku
 • Rok do roku odnotowano 627% wzrost liczby użytkowników w sklepie z Facebook 

Podsumowanie:

Po roku współpracy, możemy z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że to był aktywny czas. Kampanie prowadzone dla sklepu są nadal kontynuowane i wdrażamy coraz nowsze rozwiązania, których celem jest długofalowy wzrost przychodów sklepu. 

Opinia Klienta

Współpracuję z LUPIGO kilka lat i jestem bardzo zadowolony. Są to świetni specjaliści, którzy rozumieją moją branżę i charakterystykę rynku. Sprawny kontakt to dla mnie podstawa. Szybka odpowiedź na każdego maila i zawsze odebrany telefon. Sprawy załatwiane praktycznie od ręki. Wyniki sprzedaży ze wsparciem LUPIGO rosną z roku na rok i to znacząco.

Maciej Makowski, Właściciel sklepu AktywnyTurysta.pl |

Zobacz Case study

Zrealizowane projekty

Konsultacja

Wypełnij brief
i porozmawiajmy
o Twojej firmie

Skontaktuj się z nami

 • Potrzebujesz efektywnych kampanii marketingowych, które zwiększą Twoją sprzedaż?
 • Szukasz skutecznych metod pozyskiwania klientów i budowania wizerunku marki?
 • Chcesz maksymalnie wykorzystać potencjał social media dla rozwoju biznesu?
 • Potrzebujesz audytu dotychczasowych działań, aby wyprzedzić konkurencję?
 • Zależy Ci na współpracy z agencją, która będzie partnerem, a nie tylko podwykonawcą?

All rights reserved LUPIGO.PL © 2024

/ Polityka prywatności